Aktualności

Światowy Dzień Walki z Głodem 2019

Email Drukuj PDF

Wydawać by się mogło, że żyjąc w kraju, gdzie corocznie wyrzuca się do śmieci ponad 9 mln ton jedzenia, problem ubóstwa i niedożywienia nas nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Wiele polskich rodzin cierpi z powodu ograniczonego dostępu do artykułów żywnościowych, ze względu na brak środków finansowych na ich zakup. Największymi ofiarami głodu w Polsce i na świecie są dzieci.

Światowy Dzień Walki z Głodem, obchodzony corocznie 16 października, to akcja Polskiego Czerwonego Krzyża, która ma na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz przypomnienie społeczeństwom o problemie niedożywienia w skali  globalnej. Tradycyjnie do akcji włączyli się również uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.  Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli podczas przerw sprzedawali pączki, drożdżówki i ciastka, z których dochód przekazany został Stowarzyszeniu Alwernia na pomoc dla potrzebujących. Młodzież i nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie wsparli to szczytne przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękujemy. Słodkości zostały ofiarowane przez Piekarnię Oskroba, Piekarnię Bigoraj oraz Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ,,Best” Lubartów.

Każdy z nas ma wpływ na sytuację żywieniową na świecie. To, ile kupujemy, a przede wszystkim ile żywności wyrzucamy, przyczynia się do wzrostu konsumpcji, a tym samym cen, co powoduje ograniczenie możliwości zakupu produktów żywnościowych przez uboższe społeczności. Pamiętaj, Twój wybór ma znaczenie!!!

Joanna Lipska
Anna Pankowska-Słomka

Galeria>>


Ślubowanie klas pierwszych 2019

Email Drukuj PDF

Dnia 11 października 2019 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz  ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Prowadzący uroczystość uczniowie Anna Dawidziuk i Patryk Borówka powitali zgromadzonych gości, Dyrekcję Szkoły, wychowawców i nauczycieli, a w szczególności uczniów klas pierwszych.  Następnie głos zabrała  Pani Dyrektor Hanna Borzęcka, która powitała gości: Kierownika Wydziału Kultury i Sportu Pana Andrzeja Sekułę oraz przedstawicieli Rady Rodziców - Panią Katarzynę Jesionek, Panią Magdalenę Karpińską i Pana Stanisława Zieleńczuka. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że tradycją naszej szkoły stało się, że w tym wyjątkowym dniu obchodzimy święto nauczycieli i pracowników szkoły oraz święto uczniów klas pierwszych. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach złożyli życzenia nauczycielom i  pracownikom szkoły oraz gratulowali uczniom klas pierwszych wstąpienia w szeregi społeczności szkolnej.

Ważnym momentem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych. W ślubowaniu uczestniczyło dwanaście klas pierwszych - sześć klas Technikum i sześć klas Branżowej Szkoły I stopnia nr 1. Prowadzący uroczystość uczniowie podkreślili znaczenie złożenia ślubowania w życiu każdego ucznia, ponieważ daje ono przepustkę do kolejnego etapu w dorosłość.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności i ukryte talenty. Świetnie sprawdzili się jako recytatorzy różnorodnych wierszy, których treść stanowiła pochwały wybranych przez nich zawodów. Odkryte zostały również zdolności aktorskie. Dwie klasy przedstawiły scenki, które przekonały nas, że wybrane przez nich zawody są ich pasją. Ostatnia zabawa przyniosła miłe zaskoczenie. Uczniowie klas pierwszych udzielali odpowiedzi na pytania quizu, który sprawdzał czy dobrze poznali już naszą szkołę.  Okazało się, że są doskonałymi znawcami zarówno topografii jak i zasad funkcjonowania naszej placówki. Warto wspomnieć również o niezwykłym pokazie w wykonaniu ucznia pierwszej klasy Branżowej Szkoły I stopnia Macieja Sochala, który zaprezentował układ taneczny do utworu Michaela Jacksona - Smooth Criminal.

Uroczystość na długo zapadnie w naszej pamięci!

Organizatorzy

Galeria>>


VII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – etap powiatowy

Email Drukuj PDF

10 października 2019r. w siedzibie  Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbył się Etap Powiatowy „VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” dla  uczniów szkół ponadpodstawowych  z  powiatu  lubartowskiego. Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy oraz wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego wśród młodzieży, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Organizacja Olimpiady składa się z trzech etapów.  Piętnastu uczniów to ci, którzy interesują się psychologią i dziś zmierzyli się z trudnym i obszernym materiałem dotyczącym zdrowia psychicznego, co wymagało systematycznej pracy i nie lada wysiłku. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Karolina Bartkowicz i Dominika Marzec z klasy 2TEk  oraz Mateusz Cienkusz z klasy 1THEka.

Członek Zarządu  Radosław Guz w swoim wystąpieniu odniósł się do tematyki z zakresu zdrowia psychicznego, wręczył wszystkim uczestnikom drobne upominki symbolizujące powiat lubartowski oraz podziękował za udział w olimpiadzie zarówno uczniom, jak i ich opiekunom i dyrektorom.

Za włożoną pracę i udział w olimpiadzie dziękuję

Elżbieta Rola

Galeria>>


Wycieczka klasy 1 THEk(H)a do Urzędu Skarbowego w Lubartowie

Email Drukuj PDF

W dniu 10 października 2019r. odbyła się wycieczka programowa klasy 1 THEk(H)a  do Urzędu Skarbowego w Lubartowie.

Spotkanie poprowadził Pan Marcin Urban – Naczelnik Urzędu Skarbowego wraz z dwiema pracownicami Urzędu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami i zakresem działania Krajowej Administracji Skarbowej, a także działalnością tutejszej placówki, szczególnie w relacjach przedsiębiorców i firm oraz osób fizycznych  z urzędem.

Obecnie w większości informacje między podatnikami a urzędem przekazywane są drogą elektroniczną. Uczniowie dowiedzieli się o różnych formach kontaktu i rozliczania się w systemie elektronicznym. Zostali zaznajomieni z korzyściami, jakie mają podmioty posiadające profil zaufany w systemie ePUAP mogąc załatwić wiele spraw urzędowych bez odwiedzania urzędu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. Również ma to miejsce w przypadku składania zeznań podatkowych za pomocą systemu e-deklaracji. Dzięki temu interesanci nie muszą stać w kolejkach, aby złożyć zeznanie podatkowe.

Uczniowie zwiedzili również salę obsługi interesantów Urzędu.

W dobrych humorach, przy pięknej jesiennej pogodzie, klasa powróciła do Szkoły.

Anna Krzych

Galeria>>


X Edycja Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie

Email Drukuj PDF

W dniu 09 października 2019r. odbyła się w naszej Szkole jubileuszowa X Edycja Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie. Konkurs , jak w każdym poprzednim roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 28 uczniów z pierwszych klas Technikum Zawodowego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia.

Na początku zebranych uczniów powitał Wicedyrektor Szkoły Pan Zbigniew Zarzycki  przedstawiając cele Konkursu oraz życząc wszystkim jak najlepszych wyników. Następnie zebrani przystąpili do rozwiązywania testów składających się z 25 pytań. Uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat historii naszej szkoły, jak również dziejów Lubartowa i okolic oraz czasów współczesnych, znanych postaciach z historii i literatury w różny sposób związanych z naszym regionem. Mogli też wykazać się znajomością zabytkowych budowli Lubartowa i Ziemi Lubartowskiej, a także godnych zobaczenia obiektów przyrodniczych.

Poznawanie historii, kultury naszego regionu oraz kształtowanie więzi ze swoją „Małą Ojczyzną” to wartości, które Szkoła stara się przekazywać swoim wychowankom. Obecnie, kiedy tak wiele osób wyjeżdża  daleko, aby się kształcić, czy pracować, kształtowanie tych więzi nabiera szczególnego znaczenia. Bogata jest również prawie stuletnia historia naszej Szkoły, która przez lata działalności wykształciła całe pokolenia fachowców w różnych zawodach na potrzeby gospodarki. Dlatego cieszy również to, że i nasi uczniowie interesują się tą tematyką.

W tym roku najlepszymi  z nich okazali się:

uczniowie ze Szkoły Branżowej I Stopnia:

 1. Szczygieł Joanna  1 z
 2. Błaszczak Maciej  1 m
 3. Wójtowicz Kacper  1 t
 4. Baruch Iwona  1 b

oraz uczniowie z Technikum Zawodowego:

 1. Tołubińska Monika   1THEk(Ek)b
 2. Kołodziej Kacper 1TB a
 3. Urban Marcel  1TB a
 4. Guz Izabella   1THEk(Ek)a
 5. Kuśmirek Wiktoria   1THEk(H)a
 6. Bartnik Kinga  1THEk(Ek)a
 7. Jach Weronika  1THEk(H)a
 8. Łysko Klaudia  1THEk(H)a
 9. Miazga Martyna  1THEk(H)a
 10. Zieleńczuk Rozalia  1THEk(H)a,

którzy zakwalifikowali się do II Etapu Konkursu.

Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II Etapie Konkursu.

Anna Krzych


Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

Harmonogram zajęć
w I Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (forma zaoczna) - październik 2019 >>>

W dniu 13 października 2019 roku (niedziela)

zajęcia dla słuchaczy I Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych

będą się odbywały w salach 38 i 39.


UWAGA UCZNIOWIE!

Email Drukuj PDF

Drodzy Uczniowie,

w naszej szkole od 1 października trwa

Konkurs na najlepszą frekwencję w roku szkolnym 2019/2020.

Wasi wychowawcy zapoznają Was z regulaminem konkursu,

a comiesięczny ranking będzie publikowany na stronie szkoły.

Dla klas z najwyższą frekwencją w technikum

i branżowej szkole I stopnia

przewidziana jest nagroda.

Zachęcamy wszystkich do rywalizacji!

Regulamin konkursu >>


Konferencja naukowa "Obserwuję, badam, chronię… Roztoczańskie ekoinspiracje"

Email Drukuj PDF

W dniu 3 października 2019r. uczennica klasy 2TEk wzięła udział w konferencji naukowej dla uczestników programu stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska” pt: "Obserwuję, badam, chronię… Roztoczańskie ekoinspiracje".

Konferencja naukowa miała na celu popularyzowanie wiedzy na temat ochrony środowiska oraz zagadnień dotyczących walorów przyrodniczych Roztoczańskiego Parku Narodowego. W programie spotkania znalazł się wykład dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego – mgr. inż. Andrzeja Tittenbruna pt. „Co człowiek zrobił z lasem?” oraz wystąpienie dr hab. Małgorzaty Wójcik - zastępcy dyrektora Instytutu Biologii i Biochemii UMCS w Lublinie pt. „Inteligencja roślin - żart czy rzeczywistość?”. Podczas spotkania wysłuchać można było prelekcji dra hab. Grzegorza Grzywaczewskiego – zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który przedstawił założenia programu pt.: „Lider wiedzy i ochrony środowiska”. Na zakończenie uczestnicy  otrzymali certyfikaty i obejrzeli wystawę stałą w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Organizatorami spotkania było Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zamościu, Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu oraz Roztoczańskim Parkiem Narodowym.

Katarzyna Malczewska

Galeria>>


Liga Lekkoatletyczna 2019

Email Drukuj PDF

Reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wzięła udział w lidze lekkoatletycznej - dwunastu uczniów Technikum Zawodowego i ośmiu Branżowej Szkoły I Stopnia nr1.

Zawody, przeprowadzone 3. października na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, wchodziły w cykl imprez organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy pod nazwą „Licealiada 2019/2020”. W zmaganiach na stadionie lekkoatletycznym mogli wystartować uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych naszego powiatu. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo na bieżni, rzutni i skoczniach w siedmiu konkurencjach.


Więcej…

Oddając krew ratuję życie, a Ty?

Email Drukuj PDF

Kto może zostać krwiodawcą, na czym polega proces samego oddawania krwi, osocza, płytek czy zostać dawcą szpiku a przede wszystkim obalanie mitów dotyczących krwiodawstwa – tego wszystkiego i jeszcze więcej mogli dowiedzieć się uczniowie naszej szkoły.

W dniu 30.09.2019 r. Honorowy Dawca Krwi Jarosław Krupka (oddał 23 litry krwi) przeprowadził pogadankę edukacyjną z zakresu honorowego krwiodawstwa, działalności PCK oraz wolontariatu. Towarzyszyła mu Kierownik Regionalnego Biura PCK w Lubartowie Agnieszka Grzesiuk.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami honorowego oddawania krwi. Przekazano informacje w jaki sposób przebiega procedura poboru krwi, jakie badania laboratoryjne wykonuje się każdorazowo u krwiodawcy oraz jakie przywileje mają zasłużeni krwiodawcy. Jednocześnie zwrócono uwagę na fakt iż oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia a ratuje życie drugiemu człowiekowi.


Więcej…

Strona 1 z 106