Konkurs Powiatowy "Polubić Matematykę"

i

Finał VII edycji konkursu powiatowego ”Polubić matematykę”

już za nami

Uczestników finału VII edycji konkursu powiatowego „Polubić matematykę” powitała Pani Dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie Hanna Borzęcka. Pogratulowała uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego i przybili do naszej szkoły, aby zmierzyć się z nowymi zadaniami.Podkreśliła fakt, że konkurs objęty został Patronatem Honorowym Starosty Lubartowskiego.

W drugim etapie konkursu, który odbył się 24 maja 2018 roku, wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki, Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia w Kocku, Zespołu Szkół z Ostrowa Lubelskiego oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Zadania konkursowe zaskoczyły uczniów. Nikt nie zdobył maksymalnej ilości punktów.Po raz pierwszy w historii konkursu po sprawdzeniu prac okazało się, że aż czterech uczniów zdobyło taką samą, najwyższą ilość punktów. Potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. W sudoku spróbowali swoich sił Łukasz Lipski, Filip Pydyś, Szymon Weremczuk (ZS nr2)oraz Mateusz Powałka (RCEZ). Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Łukasz Lipski. Serdecznie gratulujemy.

Nagrody i dyplomy wręczył kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Krzysztof Krupa. Pan Krupa podkreślił jak ważna jest matematyka w życiu codziennym i jak często z niej korzystamy. Organizatorzy konkursu dziękują uczniom i nauczycielom za udział w konkursie i przemiłą atmosferę.

K. Marciniak, L. Matyjaszczyk, B. Zalewska, A. Włosek

Galeria>>